CzechoSlovakia infoNezařazenéWordPress

Předregistrace a uživatelské role – podpora

Podrobnosti

1. 1. v 18:48 UTC+01 až 12. 1. v 18:48 UTC+01
Veřejná · facebook událost: CzechoSlovakia infoblok
Online událost
https://czechoslovakiainfoblok.com/predregistrace/
CzechoSlovakia infoblok Magazín 2021 je zapnutý
Na počest ČeskoSlovenských dobrovolníků …
Registrace spouštíme
1.1. 2021 v 18:48
Webová stránka CzechoSlovakia infoblok se upravuje. Web bude k dispozici
Děkujeme za Vaši trpělivost!
VSTUP:

Podpora

Souuhrn Správce Editor Autor Přispěvatel Dodavatel, nezávislý pracovník, konzultant nebo agentura Následovník Divák Odběratel Přidání uživatelů na váš web Přidání a odebrání prohlížečů na soukromém webu Změna uživatelských rolí Odebírání uživatelů

Zdroj: Uživatelské role – podpora

 1. uhrn
  1. Správce
  2. Editor
  3. Autor
  4. Přispěvatel
  5. Dodavatel, nezávislý pracovník, konzultant nebo agentura
  6. Následovník
  7. Divák
  8. Odběratel
 2. Přidání uživatelů na váš web
 3. Přidání a odebrání prohlížečů na soukromém webu
 4. Změna uživatelských rolí
 5. Odebírání uživatelů

Lidé

Uživatelské role

Váš web může mít více správců, redaktorů, autorů a přispěvatelů, takže nemusíte svůj web spravovat sami. Rovněž udržuje váš účet v bezpečí tím, že vám dává možnost ostatním upravovat / spravovat váš web bez použití přihlašovacího jména.

Další role uživatelů, jako například „Sledovatel“, „Odběratel“ a „Prohlížeč“ vám umožňují spravovat, kdo vidí obsah na vašem webu a kdo dostává e-mailové aktualizace nových blogových příspěvků.

souhrn

 • Správce – nic není mimo limity * (viz poznámka níže)
 • Editor – má přístup ke všem příspěvkům, stránkám, komentářům, kategoriím, značkám a odkazům.
 • Autor – umí psát, nahrávat fotografie, upravovat a publikovat své vlastní příspěvky.
 • Přispěvatel – nemá možnost publikování nebo nahrávání, ale může psát a upravovat své vlastní příspěvky, dokud nejsou publikovány
 • Sledovatel (veřejné stránky) / Prohlížeč  (pouze soukromé weby) – umí číst a komentovat příspěvky a stránky
 • Odběratel ( Obchodní plán nebo vyšší s aktivními pluginy) – podobný roli následovníka / prohlížeče; umí číst a komentovat příspěvky a stránky.

Každá role uživatele je schopna všeho, co je schopna méně výkonná role. (Jinými slovy, editoři mohou dělat vše, co mohou autoři dělat, autoři mohou dělat vše, co mohou přispěvatelé dělat, atd.)

Statistiky mohou zobrazit všechny uživatelské role vašeho webu: Administrátoři, Editoři, Autoři a Přispěvatelé.

Při instalaci WooCommerce v obchodním plánu WordPress.com se vytvoří dvě další uživatelské role: Customer and Shop Manager. Informace o nich naleznete v dokumentaci WooCommerce .

Další pluginy mohou také vytvářet další uživatelské role. Další informace naleznete v dokumentaci k zásuvnému modulu.

Správce

Administrátor má plnou moc nad webem a může dělat vše, co souvisí se správou webu *. Jsou také jedinou rolí, která vidí příjmy WordAds a spravuje nastavení reklam.

Správci mohou vytvářet více správců,  pozvat nové uživatele ,   odebrat uživatele a  měnit uživatelské role . Mají úplnou kontrolu nad příspěvky, stránkami, nahranými soubory, komentáři, nastavením, motivy, importem, exportem, dalšími uživateli.

Nic související se správou webu není pro správce omezeno, včetně odstranění celého webu *. Z tohoto důvodu doporučujeme mít na jednom blogu pouze jednoho administrátora.

Některé limity pro administrátory

Vlastník webu může převést na jiného správce pouze vlastník webu (uživatel, který web vytvořil).

Přestože správci mohou upgradovat web a zaregistrovat doménové jméno, nemohou získat přístup k nákupům a uloženým způsobům platby vytvořeným jinými správci nebo vlastníkem webu.

Weby s aktivními plány nelze odstranit bez předchozího zrušení plánu. Proto pokud správce nevlastní plán na webu, nebude moci odstranit web.

U webů s obchodním plánem nebo vyšším musí vlastník stránek nainstalovat první plugin nebo motiv třetí strany. Poté mohou správci nainstalovat doplňky a motivy.

Editor

Editor může vytvářet, upravovat, publikovat a mazat  jakýkoli  příspěvek nebo stránku (nejen jejich vlastní), jakož i moderovat komentáře a spravovat kategorie, značky a odkazy.

Autor

Autor může vytvářet, upravovat, publikovat a mazat pouze  své vlastní  příspěvky, jakož i nahrávat soubory a obrázky. Autoři nemají přístup k vytváření, úpravám ani mazání stránek, ani nemohou upravovat příspěvky jiných uživatelů. Autoři mohou upravovat komentáře k jejich příspěvkům.

Přispěvatel

Přispěvatel může vytvářet a upravovat pouze  své vlastní  příspěvky, ale nemůže je publikovat. Pokud je jedno z jejich příspěvků připraveno k publikování nebo bylo revidováno, musí přispěvatel osobně upozornit správce, aby jej zkontroloval. Jakmile je příspěvek přispěvatele schválen a zveřejněn administrátorem, nemůže jej dále přispěvatel upravovat. Autor příspěvku však bude i nadále přispěvatelem místo administrátora, který příspěvek publikuje.

Přispěvatelé nemají možnost nahrávat soubory ani obrázky, ale mohou vidět statistiky vašeho webu  .

Dodavatel, nezávislý pracovník, konzultant nebo agentura

Při přidávání kterékoli z výše uvedených uživatelských rolí můžete označit uživatele, kteří nejsou součástí vaší organizace; uživatelé, kteří jsou buď dodavatelem, nezávislým pracovníkem, konzultantem nebo agenturou.

Uživatelské role - Zaškrtávací políčko dodavatele

Zaškrtávací políčko Dodavatel nemění oprávnění uživatele. Je to způsob, jak sledovat uživatele, kteří nejsou součástí vaší organizace.

Následovník

Následovníci na vašem webu nemají žádná práva k úpravám; jsou to prostě lidé, kteří se zaregistrovali k přijímání aktualizací pokaždé, když publikujete nový příspěvek. Jediné, co na vašem webu mohou udělat, je zanechat komentáře (pokud je máte aktivované), ale nemusí to být následovníci.

Pokud je váš blog veřejný, může jej sledovat kdokoli, ale můžete také poslat pozvánky konkrétním lidem, se kterými byste chtěli svůj blog sdílet.

Pokud je váš blog soukromý, nikdo jej nebude moci sledovat, pokud na ně výslovně nezveříte, a poté se stanou prohlížečem.

Divák

Diváci jsou uživatelé, kteří mohou prohlížet pouze soukromé weby. Podobně jako následovníci, diváci nemají žádná práva k úpravám. Jediné, co mohou udělat, je přečíst si soukromý web, na který byli pozváni, a zanechat k němu komentáře (znovu, pouze pokud jste je povolili).

Pokud je někdo sledovatelem vašeho veřejného webu a poté jej nastavíte jako soukromý, nestanou se automaticky prohlížečem.

Diváci musí být vždy zvlášť pozváni. Diváci se také musí zaregistrovat k účtu, aby mohli sledovat soukromý web, pokud by chtěli dostávat aktualizace pokaždé, když zveřejníte nový příspěvek.

Odběratel

Odběratelé jsou stejní jako následovníci , ale tato možnost se zobrazí pouze v případě, že máte obchodní plán nebo vyšší a máte nainstalované doplňky.

Odběratelé na vašem webu nemají žádná práva k úpravám; jsou to prostě lidé, kteří se zaregistrovali k přijímání aktualizací pokaždé, když publikujete nový příspěvek. Jediné, co na vašem webu mohou udělat, je zanechat komentáře (pokud je máte aktivované), ale nemusí to být následovníci.

Pokud je váš blog veřejný, může jej sledovat kdokoli, ale můžete také poslat pozvánky konkrétním lidem, se kterými byste chtěli svůj blog sdílet.

Pokud je váš blog soukromý, nikdo jej nebude moci sledovat, pokud na ně výslovně nezveříte, a poté se stanou prohlížečem.

↑ Obsah ↑

Přidání uživatelů na váš web

Na webu WordPress.com můžete do svého webu přidat uživatele zasláním pozvánek. Pokud jste administrátor a chcete poslat pozvánku, budete chtít tyto dvě informace:

 • Uživatelské jméno nebo e-mailová adresa osoby
 • Role , které byste chtěli osobu mít na svém webu
 1. Přejděte na Můj web → Spravovat → Lidé
 2. Vyberte zve kartu a potom klepněte na + Pozvat tlačítko
 3. Zadejte e-mailovou adresu osoby, kterou chcete pozvat, a vyberte roli, kterou chcete mít.
 4. Volitelné: Vytvořte vlastní zprávu, kterou uživatel obdrží na pozvání.
 5. Klikněte na tlačítko Odeslat pozvání  .
 6. Po odeslání pozvánky obdrží pozvaná osoba e-mail s pozvánkou.
 7. Pokud jste udělali chybu a chcete zrušit pozvánku, můžete přejít na kartu Pozvánky, vyberte poslední pozvánku a klikněte na Zrušit pozvání .

Jakmile uživatel v daném e-mailu klikne na tlačítko Přijmout pozvání , bude mít nyní po přihlášení k webu WordPress.com přístup ke svému blogu v sekci Moje blogy na hlavním panelu.

Dávejte pozor na role, které dáváte uživatelům na svém blogu. Pokud například přidáte uživatele jako editora a poté odstraní všechny příspěvky na vašem blogu, váš web „hacknul“ nebo neudělal nic, co by jim nebylo dovoleno. Z tohoto důvodu doporučujeme přidat na své stránky pouze uživatele, kterým důvěřujete.

↑ Obsah ↑

Přidání a odebrání prohlížečů na soukromém webu

Pokud chcete, aby si ostatní mohli zobrazit váš soukromý blog (a zanechat komentáře, pokud jste je povolili), musíte je pozvat jako prohlížeč.

Chcete-li zjistit, kdo přijal pozvání k zobrazení vašeho soukromého blogu, a také odebrat diváky, přejděte na hlavní panel a přejděte na Lidé a v horní části vyberte kartu Diváci .

obrázek karty diváků

Chcete-li prohlížeč odstranit, stačí kliknout na tlačítko Odstranit uživatele . Tento uživatel již nebude moci vidět váš soukromý blog.

↑ Obsah ↑

Změna uživatelských rolí

Jako správce blogu můžete změnit role ostatních uživatelů, pokud jsou členy týmu, podle níže uvedených kroků.

 1. Přejděte na Můj web → Spravovat → Lidé
 2. Vyberte uživatele, jehož roli chcete změnit nebo odstranit. Tato akce vás přenese na konkrétní stránku uživatele.
 3. Vyberte přepínač pro novou roli, kterou má mít uživatel.
 4. Klikněte na  Uložit změny .
Spravovat → Lidé
Změnit roli uživatele

Role vlastníka blogu nelze nastavit na nic jiného než správce. Pokud chcete nastavit vlastníka blogu na jinou roli, musíte nejprve  převést vlastnictví blogu na jiného uživatele. Rovněž není možné změnit roli na Prohlížeč / Sledovatel. Tito uživatelé musí být výslovně pozváni.

↑ Obsah ↑

Odebírání uživatelů

Jako správce blogu můžete z týmu vašeho webu odebrat další uživatele podle následujících kroků:

 1. Přejděte na Můj web → Spravovat → Lidé
 2. Vyberte uživatele, kterého chcete smazat Tato akce vás přesune na konkrétní stránku uživatele.

Rozhodněte se, zda byste raději nechali veškerý obsah tohoto uživatele připsat jinému uživateli na webu nebo natrvalo odstranit.

Odstranit možnosti uživatele

Pokud chcete, aby byl obsah připsán jinému uživateli, postupujte takto:

 1. Vyberte možnost Přiřadit veškerý obsah .
 2. Z  rozbalovací nabídky vyberte jiného uživatele, pokud se zobrazí vše, co je k dispozici.
 3. Vyberte tlačítko Odstranit uživatele  , které je nyní k dispozici.
Smazat uživatele

Veškerý obsah, který tento uživatel pro blog vytvořil, bude nyní přiřazen novému vybranému uživateli.

Pokud raději odstraníte veškerý obsah tohoto uživatele, postupujte takto:

 1. Vyberte možnost Odstranit veškerý obsah vytvořený pomocí  .
 2. Vyberte modré  tlačítko Odstranit uživatele , které je nyní k dispozici.
Uživatelská role - smazání obsahu

V tomto okamžiku bude veškerý obsah uživatelů, který pro tento blog vytvořili, natrvalo odstraněn.

Chcete-li odebrat prohlížeče / sledovatele, přejděte na příslušnou kartu a klikněte na Odstranit .

Sledující Tab

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button