Popular NewsTradice

Ohně na mohyle generála Štefánika

Mesto Brezová pod Bradlom

Výročie vzniku republiky

Typ: ostatné V piatok 28. októbra o 19.00 hodine Vás pri príležitosti 104. výročia vzniku Československej republiky pozývame na zapálenie ohňa na Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika na Bradle.

Pripomínanie si vzniku republiky na bradlianskej Mohyle má hlbokú tradíciu. Ohne na Mohyle horeli za prvej ČSR nielen pri výročiach tragickej smrti generála Štefánika, ale aj pri výročiach vzniku republiky. A vďaka partizánom horel oheň k výročiu republiky na Mohyle napriek zákazu aj v čase II. svetovej vojny.
Vychádzajúc z tejto tradície si pamätný deň SR  – Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu pripomenieme zapálením ohňa na mieste posledného odpočinku spoluzakladateľa samostatného česko-slovenského štátu generála Milana Rastislava Štefánika.

V piatok 28. októbra o 19.00 hodine vás pri príležitosti 104. výročia vzniku Československej republiky pozývame na zapálenie ohňa na Mohyle generála Milana Rastislava Štefánika na Bradle.Pripomínanie si vzniku republiky na bradlianskej Mohyle má hlbokú tradíciu. Ohne na Mohyle horeli za prvej ČSR nielen pri výročiach tragickej smrti generála Štefánika, ale aj pri výročiach vzniku republiky. A vďaka partizánom horel oheň k výročiu republiky na Mohyle napriek zákazu aj v čase II. svetovej vojny.Vychádzajúc z tejto tradície si pamätný deň SR – Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu pripomenieme zapálením ohňa na mieste posledného odpočinku spoluzakladateľa samostatného česko-slovenského štátu generála Milana Rastislava Štefánika.Pozvánku nájdete aj na https://www.brezova.sk/mesto/informacie-o-meste/aktuality/vyrocie-vzniku-republiky-2517sk.html našej stránke

Related Articles

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Back to top button